Na odborné konferenci ŠKOLA DOTYKEM živě 2 zboříme mýty o digitálním vzdělávání

pondělí 6. června 2016 ·

Nezisková organizace EDUkační LABoratoř pořádá závěrečnou odbornou konferenci ŠKOLA DOTYKEM živě 2 – Boříme mýty digitálního vzdělávání, která se uskuteční ve čtvrtek 9. června 2016 v Národní technické knihovně, Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice.


Ve společnosti kolují předsudky související s používáním moderních technologií ve výuce. Učitelé i rodiče se obávají jejich nadměrného využívání ve školách, ztráty kontroly nad děním ve třídě, často vnímají jejich užívání jako škodlivé. Nevidí potenciál, který mohou technologie do výuky vnést.

Koncipovali jsme pět oblastí, kterým se na konferenci budeme věnovat jak teoreticky, tak prakticky. Na základě těchto oblastí bylo vytvořeno pět mýtů:

  • Tablet je jen na hraní, ne pro odbornou práci.
  • Kvůli technologiím se žáci málo hýbou.
  • Programování je jen pro ajťáky.
  • Tablet ve výuce znamená pro učitele ztrátu kontroly.
  • Žáci s tabletem se spolu nebaví.

V rámci konference proběhne pět workshopů na tato témata: Experimenty a badatelské centrum, Outdoorové aktivity a výuka s tabletem, Programování v aplikaci SCRATCH, Management tabletové třídy Samsung School 2 a My a tablet – týmová spolupráce.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.