18.-19. 10.: Mezinárodní konference MoodleMoot.cz 2016

čtvrtek 16. června 2016 ·

Oficiální Moodle Partner pro Českou republiku, společnost PragoData Consulting, s.r.o., ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, Západočeskou univerzitou v Plzni, VŠB˗TU Ostrava, VUT v Brně a EUNIS-CZ pořádá čtvrtou mezinárodní konferenci MoodleMoot.cz 2016.


Konference je plánována na termín 18.-19. 10. 2016, praktické workshopy, které jsou součástí MoodleMoot.cz 2016, proběhnou 17. 10. 2016. Místem konání jsou prostory Univerzity Palackého v Olomouci. Více na www.moodlemoot.cz.

Hlavním mottem konference je “Learning on the road“.

Témata konference:


 • M-learning – vzdělávaní prostřednictvím mobilních zařízení
 • Integrace platformy Moodle – Moodle jako kolo v soukolí
 • 70:20:10 – Moodle pro firmy
 • Moodle a MOOC
 • Gamifikace
 • Big data, analýzy
 • Cloud, hostováni, vlastní provoz
 • Zkušenosti uživatelů Moodle, inspirace

Na konferenci budou prezentovány plenární přednášky předních odborníků a příspěvky. Součástí konference jsou i sekce prezentací představující vhodný prostor pro publicitu právě probíhajících nebo ukončených projektů nebo pro ty, kdo se chtějí aktivně zúčastnit konference. Zde lze zájemcům předvést projekty, zajímavé a úspěšné kurzy v systému Moodle a jiné ukázky své práce.

V rámci konference budou probíhat workshopy, prakticky zaměřené na aktuální problematiku Moodle. Workshopy jsou určeny pro začátečníky i pokročilé učitele a pro administrátory.

O Moodle

Moodle je softwarový balík určený pro podporu prezenční i distanční výuky prostřednictvím online kurzů. Moodle umožňuje či podporuje snadnou publikaci studijních materiálů, zakládání diskusních fór, sběr a hodnocení elektronicky odevzdávaných úkolů, tvorbu online testů a řadu dalších činností sloužících pro podporu výuky.

Moodle je volně šiřitelný software s otevřeným kódem. Běží na Unix, Linux, Windows, Mac OS X, Netware a na jakémkoliv dalším systému, který podporuje PHP. Data jsou ukládána v databázi MySQL, PostgreSQL, MS SQL nebo Oracle. Moodle je dostupný i jako mobilní aplikace podporující offline studium.

Moodle představuje jeden z hlavních nástrojů vzdělávání v prostředí škol a univerzit, institucí veřejné správy i podnikových korporací.

Moodle představuje jeden z nejrozšířenějších LMS vůbec a u nás je zcela dominantním hráčem, především z důvodu lokalizace. Celosvětový počet instalací systému již dnes přesahuje 70 000 ve více než 200 zemích světa. Systém byl lokalizován do cca 100 jazyků.

PragoData Consulting, s.r.o.

Společnost PragoData Consulting, s.r.o. působí úspěšně v oblasti informačních technologií od roku 1992. Společnost je oficiálním partnerem Moodle pro Českou republiku.

Realizovala řadu projektů pro přední české i zahraniční společnosti a zákazníkům nabízí služby v oblastech:

 • Projekty řízení vzdělávání a e-learningu na platformě Moodle
 • Informační strategie
 • Řízení projektů implementace informačních systémů
 • Metodiky, analýzy a optimalizace podnikových procesů
 • Příprava projektů financovaných z fondů EU
 • Dotační management projektů financovaných z fondů EU
 • Návrh a vývoj webových aplikací


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.