27.5.: Konference Vzděláváme společně

pátek 6. května 2016 ·

V pátek 27. května proběhne v Brně setkání učitelů, výchovných poradců a dalších zástupců škol i veřejnosti s představiteli akademické sféry.
Konference Vzděláváme společně je určena především učitelům a výchovným poradcům, společně ji pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Masarykova univerzita v Brně.

Hlavními tématy a okruhy konference jsou:

  • realita a vize vzdělávání v České republice a ve světě
  • vzděláváme společně - pohled praxe
  • vzděláváme společně v otázkách

Více informací najdete na webu Národního ústavu pro vzdělávání.

6 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
6. května 2016 v 7:31  

Propagační akce inkluze. Samí proinkluzisti. Ani jeden ze speciálních škol či běžné školy či z řad odpůrců inkluze. Normální učitel se tam nebude mít šanci dostat. V pátek dopoledne milí experti musí totiž učit.
Tedy akce k ničemu. Zúčastnění si poplácají po ramenech, jak to dělají dobře. Rozdají pár úsměvů do médií.

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. května 2016 v 10:53  

Více informací najdete na webu Národního ústavu pro vzdělávání.

Tak snad 'Národního ústavu pro společné vzdělávání na věčné časy'.

Jana Karvaiová řekl(a)...
6. května 2016 v 12:44  

Ano, také jsem si všimla "vyváženosti" zastoupení lidí z praxe - tedy lidí, co s postiženými leta pracují. Jenže, co kdyby třeba na té konferenci řekli něco, co se nehodí? To by byl průšvih. Republiku si rozvracet nedáme, zpátky ni krok.

Unknown řekl(a)...
7. května 2016 v 13:23  

Určitě se tam měli dobře. :-)

JiMA řekl(a)...
26. května 2016 v 10:20  

Milí diskutéři, četli jste vůbec ten program? Že tam nejsou lidi z praxe? Kdo je více z praxe, než ředitelka a učitelka školy, kde mají děti s potřebou podpůrných opatření (nebo děti s SVP, chcete-li?)A asociace výchovných poradců? A asociace pracovníků SPC? A že se tam v pátek učitelé nedostanou? Ono už se nedá za kolegu či kolegyni zaskočit- suplovat? Navíc většina programu je po poledni, v pátek často bývá jen dopolední vyučování...Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, že?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
26. května 2016 v 13:17  

JIMO, kdyby byli organizátoři frajeři, pozvali by i odpůrce a kritiky inkluze. Nebo nějaké v programu vidíte?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.