Katalog požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury

středa 27. dubna 2016 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje v souladu s ustanovením § 78a odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, Katalog požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury, který bude platný od školního roku 2017/2018. V souladu s těmito požadavky budou koncipovány zkoušky a dílčí zkoušky společné části maturitní zkoušky konané po 1. lednu 2018.


Katalog_pozadavku_od_2018_z_CJL.pdf (670 kB PDF)

6 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
27. dubna 2016 13:21  

Protože mezi žánry chybí utopie/antiutopie, nebude debata o Čapkovi (nebo Orwelovi) velmi "omezená"?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
27. dubna 2016 13:25  

A naopak: Proč je mezi žánry sci-fi, když k nim chybí světoví autoři 20. století?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
27. dubna 2016 13:29  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Zdeněk Sotolář řekl(a)...
27. dubna 2016 13:32  

Nejde mi o nafukování seznamu, ale na uvedených příkladech mi chybí logická provázanot mezi žánry a autory.

Dalším příkladem je absence autorů fantasy, i když je fantasy mezi žánry.

Tlumočník řekl(a)...
27. dubna 2016 13:44  

Zdeněk Sotolář řekl: Protože mezi žánry chybí utopie/antiutopie, nebude debata o Čapkovi (nebo Orwelovi) velmi "omezená"?

Ona je v didaktickém testu nějaká debata?

V. řekl(a)...
27. dubna 2016 18:39  

Ona je v didaktickém testu nějaká debata?
Ona maturita obsahuje pouze didaktický test?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.