FAQ - Často kladené otázky ke společnému vzdělávání: § 17 Organizace vzdělávání žáků s přiznanými podpůrnými opatřeními

čtvrtek 7. dubna 2016 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v pátek 1. dubna 2016 aktualizovalo v souvislosti se zahájením série informačních seminářů na části webu věnovanému společnému vzdělávání stránku FAQ - Často kladené otázky. Počet zodpovězených otázek stoupl zhruba na čtyřnásobek, přinášíme je proto členěné dle tématiky dotazů k jednotlivým paragrafům vyhlášky č. 27/2016 Sb. a novely školského zákona č. 82/2015 Sb.


Kolik dětí s podpůrným opatřením 2-5 mohu mít v jedné běžné třídě, když budu mít snížený počet ve třídě (19-20 dětí)?
Ve třídě může být maximálně 5 žáků s podpůrnými opatřeními 2.-3. stupně, nebo 4 žáci s vyššími stupni podpůrných opatření 4.-5. stupně.

Kolik dětí s podpůrným opatřením 2-5 mohu mít v běžné třídě při plném počtu dětí - 28 dětí?
Počet žáků třídy se za každého žáka s potřebou podpůrných opatření snižuje o 2 žáky, takže při 5 integrovaných máte 18 žáků.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.