DVTV: Vyloučit muslimku ze školy? Vyzvali mě, ať udělám nesmysl, já to odmítl, to je celé, říká ředitel

čtvrtek 28. dubna 2016 ·

Hidžáb je tak mírný náboženský projev, že ho regulovat nemusíme, říká ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman. Zahalování obličeje nebo modlitebny ve školách by byly podle něj už za hranou. Odmítá, že by na škole podporoval islám.Video na Aktuálně.cz

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. dubna 2016 v 14:59  

obdivuji moudrost a rozvahu tohoto muže, Pana Ředitele

děkuji!

jir řekl(a)...
28. dubna 2016 v 20:26  

V logice je pan ředitel poslabší.

Nicka Pytlik řekl(a)...
28. dubna 2016 v 20:29  

obdivuji moudrost a rozvahu tohoto muže

I já, i já. Moudrost, rozvahu... a skromnost především.
O tom něco vím. Patřím mezi nejskromnější lidi na okrese, totiž.
Poslechl jsem si intervjů, ale nijak zvlášť hluboce jsem jej neanalyzoval. A tak jen drobné pozamyšlení se. O šátku se zpočátku nemluví jako o projevu víry, ale identity. Nevím, pravda, v čem spočívá rozdíl. Na konci se pak zkrzevá něj dívka ke své víře veřejně hlásí. Tedy symbolika tu je. Že je v našem prostředí vnímána jako projev podřízenosti už svobodomyslného ředitele nehněte.
Ředitele školy současná publicita netěší. Rád by měl klid i pro svoje žáky. Co jej ale přimělo, aby s tím vším vyrukoval na veřejnost? Prý byl vyzván, aby se vyjádřil. Mohl tedy prostě odpovědět na ty maily, a hotovo. Výzvě k řešení symboliky nevyhověl, správně, ale výzvě k prohlášením se podřídil. Mimo pytlikovu logiku.
To že se veřejně ví, že ředitel školy v žákovském videu nevystupoval proto, aby se neřeklo, že za tím vším stojí, už ponechávám bez povšimnutí. V rámci téže mimologiky.
A nakonec. Jak to má žákyně, která testuje společnost, kde se cítí doma, s tělocvikem?

Unknown řekl(a)...
28. dubna 2016 v 23:31  

Do veřejných škol nepatří šátky, nikáb, čádor, kříže ani jarmulky.

Unknown řekl(a)...
2. května 2016 v 10:43  

Proč by se měla vylučovat muslimka?
Stačilo by jí vysvětlit, že ten její šátek do české školy nepatří.

Nicka Pytlik řekl(a)...
2. května 2016 v 21:55  

A jak to má děvče s tím tělocvikem?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.