Přečtěte si: Stát chystá manuál, jak si má vedení škol poradit s šikanou

čtvrtek 3. března 2016 ·

Učitelé si s agresivitou žáků mnohdy nevědí rady a i vedení školy se ve snaze situaci řešit může dopustit řady chyb. Stát jim po nedávné tragédii na pražské průmyslovce poskytne návod.


Z článku Michaely Kabátové v Lidovky.cz vybíráme:

A experti mu dávají za pravdu. Metodika, jak postupovat, když děti šikanují učitele, neexistuje. Ministerstvo školství se proto v souvislosti se smrtí šikanované pedagožky rozhodlo jednat.

Ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání začalo připravovat nový manuál. Chce v něm především aktualizovat stávající pokyny. „Je v plánu materiál rozšířit i o téma, kdy žák šikanuje učitele,“ potvrdila LN mluvčí resortu Jarmila Balážová.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.