POZOR na podvodný mail od BezpečnýPC.cz!

pátek 4. března 2016 ·

Na adresy českých škol je rozesílán podvodný mail s pozvánkou na "nový informační portál bezpecnypc.cz" s žádostí o předání informace žákům a případně i rodičům. Při podvodné registraci je vyžadována SMS platba na číslo 9033320 ve výši 20 Kč, přestože služby jsou deklarovány jako zdarma.

Jedna z oslovených škol na tento zřejmý podvod upozornila E-bezpečí. Již z hromadně rozesílaného e-mailu je jasné, že jeho autoři nemají o bezpečnosti ani ponětí:


Na webu bezpecnypc.cz jsou primitivní rady s řadou pravopisných chyb:


V patičce stránky pak naleznete text Tento portál provozuje: Revolution Systems, odkaz vede na tuto dětinskou stránku:


Obě domény jsou registrovány na Roberta Kudrnu:


Máme jediné doporučení: ignorujte je!0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.