Ministryně jednala se zástupci České středoškolské unie

středa 30. března 2016 ·

Ministryně Kateřina Valachová navázala spolupráci se zástupci České středoškolské unie. Reagovala na jejich otevřený dopis resortu. Společně se svými kolegy z MŠMT se včera sešla s předsedou a místopředsedy unie Štěpánem Kmentem, Lenkou Štěpánovou a Davidem Bouzou.

K diskutovaným tématům, na jejichž podobě by studenti rádi participovali svými připomínkami, patřilo stravování na středních školách ve vztahu ke školním jídelnám a připravované legislativě omezující prodej potravin a nápojů. Dále jednali o možnostech žákovské participace a občanského vzdělávání. Diskuse se nevyhnula zavedení matematiky jako povinného maturitního předmětu a funkci školského ombudsmana ve vztahu k šikaně.

Ministryně Valachová řekla, že resort pod jejím vedením stojí o aktivní dialog se zástupci studentů o tématech, která se jich bezprostředně dotýkají. Další jednání povedou k přípravě společných akcí, například kulatých stolů a konference zástupců unie z celé republiky.

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
30. března 2016 v 15:45  

MŠMT není chopno adekvátně komunikovat ani s učiteli, už vidím v zářivých barvách jejich přínosnou komunikaci se studenty.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.