DVTV: Inkluze povede k lepší společnosti, politici se na kritice zviditelňují, říká šéf inkluzivní školy

středa 9. března 2016 ·

Snažíme se zmapovat už předškoláky a připravit se na jejich specifika, základní vzdělání u nás dokončí všechny děti, říká ředitel oceňované inkluzivní školy v Poběžovicích Vladimír Foist. Vytvořit takovou školu je podle něj složitý proces. Odpor části společnosti je podle Foista přirozený, obavy prý pramení hlavně z neznalosti. On sám se přitom s negativními reakcemi rodičů setkal jen minimálně. Říká přitom, že hlasy politiků proti inkluzi přibývaly s tím, jak rostly negativní reakce v médiích.Záznam pořadu na DVTV

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
9. března 2016 v 12:46  

Když inkluze(možná) funguje(neznámé výsledky vzdělávání) na jedné škole se specifickými podmínkami, neznamená to, že bude fungovat na všech školách ČR!!!

Vladimír Stanzel řekl(a)...
9. března 2016 v 13:54  

Na konkrétní otázku - např. tu od M. Odehnala týkající se dětí s LMP od 7. třídy - přišla snůška nic neříkajících floskulí typu vyřeší to dobře nastavený IVP.
Korunou všeho pak bylo odmítnutí skupinové integrace de facto z ideologického hlediska a zmínka o Finsku a desátých třídách, v nichž lze vše dohnat... Inu poradce ČOSIV.

Jana Karvaiová řekl(a)...
9. března 2016 v 16:48  

1/Finsko - v každé třídě běžný pedagog, speciální pedagog a asistenti, popřípadě ještě psycholog.A samozřejmě SKUPINOVÁ INTEGRACE!!!!!

2/ Pán se vyhnul všem konkrétním odpovědím, které by nepotvrdily jeho povídání o prospěšnosti. Asi se již naučil od paní ministryně, jíž je poradcem.

3/Sám připustil, že to, co on nazývá inkluzivním školstvím (ale jde především o začlenění sociálně slabých a dětí se SPU), BUDOVALI NĚKOLIK LET.

Nicka Pytlik řekl(a)...
9. března 2016 v 21:06  

Docela by mne zajímalo, jak úspěšně se panu řediteli daří
'omezit kriminalitu, problémy s dluhy a nezaměstnanost v regionu'.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.