Zdeněk Sotolář: Bez peněz do inkluze nelez

úterý 2. února 2016 ·

Že nebudou na inkluzi peníze, varuje Učitelské profesní sdružení bezmála rok. Navzdory tragikomickému optimismu ministryně Valachové a jejích věrných náměstků.


Představa, že si jednoduše odklepnou zákon a že se penízky jen tak pohrnou, byla velice naivní. Peníze se totiž nerozdělují na Karmelitské, víme? Dnes si to uvědomuje hodně lidí, stále více, ministerstvo lehce „přibrzďuje“ a dokonce i expert EDUinu Tomáš Feřtek v článku Inkluze není odložena. Naštěstí i bohužel (si) musel přiznat: „Problémem ale zůstávají ty peníze.“ Pozdě, ale přece! Naštěstí i bohužel. Oktrojovaná inkluze je plná takových rizik a ty nám budou pěkně vyplouvat na hladinu. A to nebude pěkný pohled...

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.