Přečtěte si: Inkluze není odložena. Naštěstí i bohužel

pondělí 1. února 2016 ·

Ministryně školství Kateřina Valachová ve vyhlášce o zavedení inkluze prodloužila o dva roky (do září 2018) termín, v němž by se všichni rodiče žáků s nějakou poruchou chování nebo učení, měli rozhodnout, do jaké školy bude jejich dítě chodit. Což bylo například v Hospodářských novinách vyloženo jako odklad inkluze.


Z článku Tomáše Feřteka v RESPEKT.cz vybíráme:

Pokud prostudujete předpisy, vypadá to, že školy budou mít nárok na podporu už od letošního prvního září. Je ale otázka, jestli se tyhle peníze budou brát z částky, kterou ministerstvo krajům přidá, nebo se bude ukrajovat z peněz, které už teď mají. Že by ta druhá varianta způsobila zlou krev mezi veřejností, která je vůči inkluzi mírně řečeno rezervovaná, je velmi pravděpodobné.

Podle dostupných informací se ministryně školství nakonec nedohodla s ministrem financí a nezískala miliardy navíc. Doplatí na to právě ty školy, které už před lety vyrazily směrem, jejž ministerstvo dnes tak vehementně prosazuje? Nejde jen o peníze na asistenty, to je jen základ a minimum. Jde o příspěvky na pomůcky, práci speciálních pedagogů, stavební úpravy a další věci, které by školám umožnily se o děti postarat. Mohou s těmito penězi školy počítat, nebo ne? Pokud ne, pak inkluze dál poběží i bez podpory ministerstva, praktické školy zůstanou na svém a osvícení pedagogové škol středního proudu na to doplatí. Nechoď Vašku s pány na led…

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.