Tomáš Vodvářka: Franto, drž se.....

úterý 23. února 2016 ·

Ředitel školy, která se proslavila speciálním přístupem žactva ke kantorům, nehodlá rezignovat. Dle vlastních slov nepochybil. Ve světle současného stavu společnosti se chová přijatelně.


Pokud si kdokoli pustí veřejně přístupné video z jednání žáků vůči kantorce na střední průmyslové škole v Malešicích, musí získat dojem, že jde nejspíše o karneval a nikoli záběr z řádné vyučovací hodiny. Kupříkladu během hodiny se jeden žák posadí na druhého a za veselého řehtání oběhnou třídu. Posléze žactvo nastaví lavice a židle ke dveřím a kantorce, která chce třídu opustit, naznačují jednoznačně direkt na obličej. Posléze ji doprovázejí po chodbě a přátelsky jí objímají okolo krku.

Pan ředitel ona videa nepochybně viděl. Viděl je nejspíše i v době před úmrtím kantorky a nepřipadala mu natolik závažná, aby zasáhl tak, jak se by se od pedagoga a ředitele školy /jenž mimochodem odpovídá za vše, co se v ní děje/ čekalo. Ve svém projevu dokonce projevil jistou radost, že došlo ze strany žáků k omluvě. Jeho rezignace by byla - dle jeho slov - pobídkou pro jiné "studenty", kteří by se zavedením šikany mohli zbavovat neoblíbeného ředitele školy.

Panu řediteli je nutno pogratulovat. Argument o setrvání na ředitelském postu jako prevence šikany žáků vůči kantorům se může směle zařadit do soutěže o největší výraz chucpe roku 2016. Omlouvat svou vlastní neschopnost rázně vyřešit první příznak šikany tím, že neměl v ruce všechny indicie, patří rovněž do kategorie podstatných blábolů. Buď je opravdu za svou školu odpovědný a pak jsou podobné situace projevem absolutní neschopnosti pedagogického sboru, nebo je pouze obsahem ředitelny bez jakéhokoliv vlivu na chod školy a pak vyvstává otázka, za co bere svůj plat.

Nicméně - pan ředitel si nejspíše bere příklad ze známých osob našeho politického života. Kupříkladu hejtman Jihomoravského kraje Hašek zapírá svou účast na přípravě stranického puče spolu s hlavou státu, aby ji po dokonalém usvědčení ze strany novinářů přiznal. Že by jako usvědčený lhář odstoupil ze své funkce, jej nejspíše vůbec nenapadlo. Další ze stejné party - Jaroslav Palas - má finanční problém, kdy má zhruba 10 milionový rozdíl mezi prokazatelnými příjmy a výdaji. Novináře, kteří se na tento rozdíl dotazují /naprosto legitimně, neboť Palas je veřejný činitel/, posílá do ... a svým chováním naznačuje, že mu ten obtížný hmyz leze na nervy a že se s ním párat nebude. Petici za odvolání jeho satrapy z veřejné funkce klidně stopí. Že by se aspoň trochu styděl nepřipadá v úvahu a pan Palas je nadále členem onoho 81členného seskupení "Rady moudrých", tedy Senátu ČR.

Proto je přístup ředitele školy pana Františka Bártla pochopitelný. Místo jediného správného přístupu - okamžitému vyloučení všech provinivších se studentů a následná vlastní rezignace z ředitelského postu - volí metodu výše popsaných politiků. Jeho postoj bude sledován ještě tak 2-3 týdny a poté vše vyšumí, protože přijdou jiní.

Takže, Franto, drž se......

Převzato s laskavým souhlasem autora z jeho blogu na iDNES.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.