Přečtěte si: Na společné vzdělávání dětí chybí miliardy. Valachová: Babiš mi je musí dát

čtvrtek 11. února 2016 ·

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) přiznává, že jí na společné vzdělávání dětí, tzv. inkluzi, chybí na příští dva roky celkem 2,5 miliardy korun. Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) jí je prý ale dát musí, protože jde o peníze, na které mají žáci a jejich rodiče nově nárok ze zákona. Ministerstvo financí se ale na její požadavky zatím moc pozitivně netváří.


Z článku poe a zst v Blesk.cz vybíráme:

Služebně nejmladší členka vlády tak reagovala na obavy krajů a měst, že peníze na inkluzi nebudou stačit, a to ani letos. Sama totiž o finance obavy nemá. Na speciální pomůcky a další opatření má nově žák se speciálními vzdělávacími potřebami nárok ze zákona. To rezort Andreje Babiše uznává, přesto chce donutit Valachovou hledat u sebe a přidávat jí nechce.

„Musím trvat na svém stanovisku, že součástí navrhované vyhlášky musí být vyjádření, že případné finanční dopady budou zabezpečeny v rámci stanovených výdajových limitů kapitoly MŠMT,“ napsal Babiš Valachové v dopise už před několika týdny. Jeho rezort následně o krok ustoupil a připustil další jednání.

3 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
11. února 2016 v 20:10  

A já chci diamanty a modrý z nebe.A hned!!!!!

Zdeněk NUTZ řekl(a)...
11. února 2016 v 20:33  

Tak pokud to sleduju dobře, potřebuje ta paní od Babiše asi 7 miliard. na navýšení mezd a na inkluzi. takže bude kompromis. Dostane 3 a půl.
A ty půjdou buď na ty platy a nebo na inkluzi. na inkluzi je zákon, na platy pár mizerných výkřiků do tmy.
Pošlete SMS ve tvaru KAM A pokud sázíte že půjdou na platy a KAM B že na inkluzi. Cena jedné SMS je 9 Kč.
Nebo se na odpověď zeptejte kterékoliv ovce.

turistao 982 řekl(a)...
11. února 2016 v 22:38  

Spíš si myslím, že školství dostane pár umaštěných miliónů a inkluze se bude provádět bez výrazného navýšení rozpočtu. A kdo to nejvíc odnese? Učitelé. Vzpomínáte na tvorbu ŠVP? To bylo totéž.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.