Informační semináře Společné vzdělávání a OP VVV

úterý 23. února 2016 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Řídicí orgán Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání zvou na Informační semináře Společné vzdělávání a OP VVV, které se budou konat v krajských městech od dubna do června 2016.

Program semináře:

9:00 - 9:45 - Legislativní změny a společné vzdělávání

  • zákon č. 82/2015 Sb., kterým se mění školský zákon, 
  • vyhláška č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných

9:45 - 10:45 - Školy a školská poradenská zařízení

  • změny v poradenské práci škol a ŠPZ,
  • podpůrná opatření, doporučení ke vzdělávání žáků, 
  • zařazování žáků a komunikace mezi školou, ŠPZ a rodinou

10:45 - 11:15 - Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání

11:15 - 12:30 - Diskuse

13:30 - 14:30 - Šablony na podporu společného vzdělávání

  • typy šablon
  • podporované aktivity
  • časový harmonogram

14:30 - 15:00 - Další vzdělávání pedagogických pracovníků

  • DVPP ke společnému vzdělávání
  • DVPP k šablonám na podporu společného vzdělávání

15:00 - 16:00 - Diskuse

Předběžné termíny seminářů:


Změna termínu vyhrazena!

Informační seminář je určen především pro ředitele mateřských a základních škol a pro pracovníky školských poradenských zařízení v daném kraji. Vystoupí na něm zástupci MŠMT, Řídicího orgánu OP VVV, Národního ústavu pro vzdělávání a Národního institutu pro další vzdělávání.

Kapacita semináře je cca 150 míst.

Místo konání a další podrobnosti budou oznámeny přihlášeným zájemcům s dostatečným časovým předstihem.

Na seminář je možné se přihlásit nejpozději do 25. 3. 2016 prostřednictvím www.nidv.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.