Přes 120 českých škol si rozdělilo 3,5 milionů Kč na vzdělávání pedagogů

středa 27. ledna 2016 ·

Společnost AV MEDIA a Nakladatelství Fraus vyhlásily v loňském roce dotační program „Zapojte žáky moderními technologiemi" určený pro základní a střední školy v České republice. V lednu letošního roku rozdělily dotaci ve výši 3,5 milionu Kč mezi 126 českých škol. Největší zájem měly pražské školy a školy z jižních a severních Čech.

Účelem programu je podpora digitálního vzdělávání a posunu interaktivní výuky od pedagoga k žákovi. Školy tak získaly 80% dotaci na kurzy interaktivní výuky pro pedagogy. Jednotlivé kurzy vedou učitele k efektivnímu využití digitálních nástrojů ve výuce a předávají didaktické a metodické informace. Školení mají na starosti lektoři z řad učitelů s mnohaletou praxí s interaktivní výukou a soustředí se na praktické využití technologií v každodenní výuce. Část dotace může být využita pro vzdělávání ICT koordinátorů a ICT metodiků, případně vedení škol.

„Velký zájem byl o pokročilá školení práce s interaktivní tabulí, což naznačuje, že se školy snaží posouvat úroveň celého pedagogického sboru. Dále lákají nové kurzy oborové didaktiky, zejména pro první stupeň, ale i cizí jazyky, matematika a další,“ říká k projektu Ivana Melíšková, konzultant pro vzdělávání ze společnosti AV MEDIA a doplňuje: „Vzhledem k velkému zájmu se realizace školení prodloužila až do konce března. Uskutečníme tak přibližně 600 kurzů, které navštíví celkem 4000 účastníků.“

Moderní technologie stále více pronikají i do školní výuky, neustále tedy rostou počty žákovských zařízení ve školách, jako jsou například tablety, chytré telefony až po interaktivní tabule. „Vybavili jsme české školy již více než 15 tisíci interaktivních tabulí,“ uvádí Melíšková a uzavírá: „Pouze moderní technologie však nestačí. Stejně tak důležitý je lidský faktor a klíčovou roli hraje i smysluplné zapojení interaktivity do výuky.“

Do dotačního programu „Zapojte žáky moderními technologiemi“ se mohly zapojit všechny základní a střední školy, které jsou na území ČR. Společnost AV MEDIA ho spolu s Nakladatelstvím Fraus vyhlásila v září 2015, přičemž realizace školení probíhá od listopadu 2015 do konce března 2016. Vzhledem k zájmu ze strany pedagogů již zvažujeme další programy, které by podpořily efektivní využití ICT ve výuce.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.