Přečtěte si: Školy se mění na staveniště. Města potřebují nové třídy pro silné ročníky, investují do škol i školek

pondělí 11. ledna 2016 ·

Na první stupeň se v posledních letech přelévají silné populační ročníky z mateřských škol. Města se na poslední chvíli snaží za finanční pomoci státu navyšovat kapacity, takže se řada škol mění ve staveniště. Do roku 2021 chce ministerstvo na dostavbu škol a školek poslat celkem jeden a půl miliardy korun.


Z článku Markéty Šrajbrové v iHNed.cz vybíráme:

Na základních školách v těchto týdnech začínají zápisy do prvních tříd. Ministerstvo školství odhaduje, že se k nim vydá až 146 tisíc budoucích prvňáků. Už teď je ale jasné, že některé školy nepojmou všechny děti, které zápis zvládnou.(...)

Fond na rozvoj kapacit škol i školek založil ještě bývalý ministr Marcel Chládek. V prvních dvou kolech dorazilo skoro šest stovek žádostí o celkových osm miliard. Ministerstvo ale v letech 2014 a 2015 rozdělilo jen 400 milionů.

Ve třetí vlně má k dispozici 300 milionů. Žádosti slibuje vyhodnotit do konce března. "Ministerstvo obdrželo několik desítek obálek, které postupně otevíráme a hodnotíme, zda se jedná o aktualizaci stávající žádosti, či o žádost novou," uvedla Jarmila Balážová, mluvčí současné ministryně Kateřiny Valachové.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.