Přečtěte si: Příliš mnoho českých dětí má odklad školní docházky. Zápisy se proto posunou z ledna na duben

sobota 2. ledna 2016 ·

Ministerstvo školství chce posunout zápisy do prvních tříd z ledna na duben, navrhuje to v novele školského zákona. Doufá, že v dubnu budou děti vyspělejší a sníží se velké procento odkladů, které Česko v porovnání s ostatními zeměmi má. Odborníci to vítají, děti se v tomto období podle nich vyvíjejí rychle a každý měsíc navíc pomůže.


Z článku Markéty Hronové v iHNed.cz vybíráme:

Přestože dnes musí být k odkladu doporučení psychologa i dětského lékaře, o tom, jestli si dítě prodlouží léta ve školce, nakonec rozhodují rodiče. Takže pokud nechtějí, dítě stejně do školy nepošlou.

"Podle mě se počet odkladů nijak dramaticky nesníží. Poslední slovo mají rodiče a důvod se pak vždycky najde. To by rozhodnutí muselo být na psychologovi," míní Moravcová.

2 komentářů:

6. B řekl(a)...
3. ledna 2016 13:03  

Úvaha hodná nástupkyně Dobeše a Chládka! Nevíte někdo, kolik psychologických týmů si nad tím lámalo hlavy?

Nico Pytlik řekl(a)...
3. ledna 2016 16:24  

Trend zvyšování počtu odkladů se jen tak nezastaví. Lze předpokládat, že se pro neschopnost dětské populace zvládat byť rozvoněný školní režim časem posune začátek povinné školní docházky na sedmý rok života dítěte. S možností odkladu o rok. Samozřejmě.
Maturovat se bude až v třetím desetiletí života, nastupovat do práce, popřípadě zakládat rodiny v desetiletí čtvrtém. A to kdoví, jestli vůbec. Daňově aktivní období populace se bude stále držet v délce maximálně čtyřiceti let.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.