Český rozhlas: Je učitel spíš kamarád, nebo autorita? Největší učitelské dilema řeší i nový třídní

úterý 19. ledna 2016 ·

Mezi muži učiteli na prvním stupni základní školy, kteří mezi kolegyněmi tvoří pouhých 5 %, jsme objevili jednoho odvážlivce, který se rozhodl pro kariéru třídního učitele. Třídnictví, to je závazek na tři nebo až na devět let.

7 komentářů:

obyčejná učitelka řekl(a)...
19. ledna 2016 v 16:58  

Zajímavější je první díl - http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3551416

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. ledna 2016 v 17:59  

Je učitel kolega nebo poskok?

Eva Adamová řekl(a)...
19. ledna 2016 v 19:11  

Dilema jestli autorita nebo kamarád možná, ale odvážlivec, který zvolil kariéru třídního učitele? Takových odvážlivců nám běhá po školách 100 000 a že by se dalo hovořit o kariéře? No to snad ne.

Unknown řekl(a)...
19. ledna 2016 v 19:35  

učitel jest pingl a klaun v jednom,posloužit a pobavit

poste.restante řekl(a)...
20. ledna 2016 v 1:21  

Kamaráda mohu poslat do háje.
Může žák poslat do háje učitele?

Bože, to jsou zase "dilemata". Dokonce ta "největší". :-(

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
20. ledna 2016 v 7:49  

Ano, otázka je zcestná.

Nicka Pytlik řekl(a)...
20. ledna 2016 v 16:57  

A je učitel spíš kamarádská autorita, nebo autoritativní kamarád?
A co je lepší, a pro dosažení jakého cíle?
Učitel bývá zpravidla průmětem svojí opory v onom obtížně uchopitelném 'duchu' školy.
Prostředí utváří a kultivuje nejen žáky, ale i učitele. Nebo naopak? Možná spíš spolu.
Zabývám se otázkou, proč některé třídy jsou takové, jiné makové? Je to nahodilé, nebo tam působí zákonitosti? Je to dáno spíš tím, jací se sejdou žáci, nebo spíš tím, jaké vlivy působí. A které jsou případně pro vývoj určující.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.