Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje nesouhlasí se záměrem MŠMT realizovat plošnou inkluzi

úterý 29. prosince 2015 ·

Přinášíme usnesení zastupitelstva Moravskoslezského kraje ze dne 17. prosince 2015 k problematice inkluze. Na webu Moravskoslezského kraje ještě není zveřejněno, ale údajně paní náměstkyně hejtmana Věra Palková již o tomto usnesení informovala paní ministryni Kateřinu Valachovou.Zastupitelstvo kraje

(č. usnesení) 

17/1814
1)

nesouhlasí

se záměrem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aby byli žáci s lehkým mentálním postižením připraveni o možnost vzdělávání podle upraveného vzdělávacího programu ve speciálních třídách a zařazováni pouze do tříd základních škol, kde zkomplikováním vyučovacích hodin může dojít ke snížení kvality výuky pro všechny žáky

17/1814
2)

ukládá

náměstkyni hejtmana kraje

seznámit se stanoviskem ministryni školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřinu Valachovou, Ph.D.

Zodp.: Mgr. Věra Palková
Termín: ihned

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
29. prosince 2015 v 15:20  

Mgr. Věra Palková, Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství, sportu a tělovýchovy. Přináší krajskou perspektivu a dlouholeté zkušenosti s financováním regionálního školství.

http://www.ceskaskola.cz/2015/07/ministryne-skolstvi-katerina-valachova.html

Paní poradkyně V. Palková má myslím ve svém kraji docela rozumné zastupitelstvo. Věřím, že se stanoviskem krajského zastupitelstva paní ministryni dobře seznámí. J. Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.