Přečtěte si: „Jsme škola pro aktivní rodiče a zvídavé děti“

středa 16. prosince 2015 ·

Zcela jiným stylem výuky se vyznačuje Základní škola Mozaika, která sídlí v Rychnově nad Kněžnou. Co jsou její specifika, čím se škola liší, na to odpověděla Deníku ředitelka školy Kamila Zemanová.


Z rozhovoru Stanislavy Rohrové s Kamilou Zemanovou v Deník.cz vybíráme:

Ve škole je na prvním místě individuální přístup. Je to vůbec v silách učitele?
Máme menší počet dětí ve třídách, maximálně patnáct ve třídě, což samo o sobě individualizaci nahrává. Je třeba, aby se učitel nedíval na děti jako třídu, ale na jednotlivé osobnosti. Individualizaci potřebují všichni, ať jsme, jací jsme. Dobří potřebují výzvy, slabší naopak podporu. Nadaní potřebují rozvíjet talent. Je to o tom, aby učitel s dětmi dokázal navázat kontakt a hodně o nich věděl.(...)

Pro jaké děti je Mozaika vhodná?
Máme tu dvě skupiny, jednu tvoří rodiče a děti, které hledají jiný přístup. Hledají školu, kde se s žáky pracuje jinak. Další skupinu tvoří rodiče dětí, které hledají pomoc. Jedná se o děti, které mají nějaký problém, ať už to jsou školní stresy nebo neúspěchy, kterým se snažíme pomoci.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.