Kamila Balcarová: Montessori otevřený vzdělávací systém 21. století

pondělí 14. prosince 2015 ·

Přednáška z nedávné konference OpenAlt 2015, kterou autorka uvedla takto: Jak je možné, že vzdělávací systém starý více jak 100 let je neustále aktuální a v současnosti oslovuje mnoho rodičů? Je to proto, že současný vzdělávací systém je málo otevřený, inovativní a nenaslouchá potřebám dětí a rodičů? Pojďte se s námi podívat jak vypadá den v montessori školce a poslechněte si jak montessori principy podporují otevřené vzdělávání. Co jsou montessori mýty v dnešní společnosti a jaké je skutečné montessori?


Kamila Balcarová (Montessori Institute Praha s.r.o.), www.amiprague.cz

Ke stažení:

Slajdy:PDF [375.76 kB]
Video:MP4 [366.04 MB], WebM [167.36 MB]
Audio:MP3 [16.1 MB]


2 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
15. prosince 2015 v 21:00  

"Jak je možné, že vzdělávací systém starý více jak 100 let je neustále aktuální a v současnosti oslovuje mnoho rodičů?"

Stejně je možné se ptát, jak je možné, že za víc než 100 let je montessori stále "okrajové".

Nicka Pytlik řekl(a)...
15. prosince 2015 v 22:11  

vzdělávací systém starý více jak 100 let je neustále aktuální

Nakonec proč ne...
Třeba podstatně starším Herbartovým principem elementární kázně jsem přímo fascinován.
Jsem přesvědčen o tom, že je čím dál tím aktuálnější otázka, jak zabezpečit, aby žáci začali být opět ohleduplní ke svým spolužákům, učitelům, vybavení a zařízení školy, aby udržovali pořádek alespoň ve svém nejbližším okolí, aby se chovali kultivovaně.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.