Přečtěte si: Bouře kolem dětských domovů. Valachová nepodepíše memorandum

úterý 3. listopadu 2015 ·

Má spadat ústavní péče o ohrožené děti pod ministerstvo školství, nebo pod resort práce a sociálních věcí? Ministryně Kateřina Valachová a Michaela Marksová měly ve středu spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (všichni ČSSD) podepsat Memorandum o spolupráci, které nastiňuje budoucí vývoj v této citlivé problematice. „Roztříštěnost systému sociální ochrany dětí je bezmála dvacet let předmětem odborné i politické kritické diskuse," píše se v dokumentu. Tři resortní ministři se v něm zavazují spolupracovat na optimalizaci sjednocené sítě služeb a finanční udržitelnosti jejich poskytování. Gesci za komplexní legislativní řešení má mít ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).


Z článku Kateřiny Perknerové v Deník.cz vybíráme:

Ačkoliv podle tiskového odboru MŠMT „potřeba nastavení fungujícího systému 
v oblasti ohrožených dětí vyplývá z Akčního plánu k naplnění Národní strategie ochrany práv dětí na období 2012 – 2015 a ministryně Kateřina Valachová sjednocování péče v této oblasti podporuje", její pohled se zřejmě od stanoviska Michaely Marksové liší.

V dopise, který má Deník 
k dispozici, jí Valachová píše: „V diagnostickém ústavu, výchovném ústavu, dětském domově se školou i ve středisku výchovné péče probíhá výchovně vzdělávací proces 
u ohrožených dětí s poruchami chování, jehož kvalita je zajištěna vysoce kvalifikovaným personálem. Pro zachování odpovídající péče o tuto úzce specifickou skupinu ohrožených dětí je nezbytné tato zařízení ponechat v gesci MŠMT." O tom ale ministerstvo práce a sociálních věcí dosud neuvažovalo.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.