Ministryně Valachová k Mezinárodnímu dni učitelů

pondělí 5. října 2015 ·

Mezinárodní den učitelů připadá od roku 1994 rozhodnutím organizace UNESCO na 5. října. Ten náš, český Den učitelů, má však tradici mnohem delší. Oba tyto pedagogické svátky u nás spojuje již několik let anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos, kterou mohu poprvé v novém ročníku jako ministryně podpořit.


Světový i národní den učitelů je věnován pedagogům právě proto, abychom si připomněli důležitost tohoto povolání. Jsou to právě učitelé, kteří se velkou měrou podílejí na výchově a vzdělávání nových generací. Při svých cestách po regionech, které jsem započala v září, potkávám spoustu báječných a skvělých pedagogů. Zároveň si ale uvědomuji, že mnozí z nich často nepracují v úplně ideálních podmínkách. Usiluji ale o jejich zlepšení a v neposlední řadě i o zvýšení platů. Musíme také společně pracovat na tom, aby si lidé pedagogů vážili a aby právě tato profese byla vnímaná jako potřebná a respektovaná. Jsou to totiž právě učitelé, kdo může udělat ze školy bezpečné a přátelské místo, kde jsou všichni vítáni a kde má každý stejnou příležitost.

Dnes proto vyzývám českou společnost, abychom začali vnímat pedagogy jako partnery, kteří se významnou měrou podílejí na naší budoucnosti tím, že vychovávají a vzdělávají naše děti. Učitelkám i učitelům za jejich kolikrát nelehkou a často nedoceněnou práci velmi děkuji.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
5. října 2015 v 19:12  

Jsou to totiž právě učitelé, kdo může udělat ze školy bezpečné a přátelské místo, kde jsou všichni vítáni a kde má každý stejnou příležitost.

Může udělat... To jako že do budoucna, a už konečně?
Tak fajn. Děkuji paní ministryni, že do nás s důvěrou vkládá svoje naděje.
Začnu o tom tedy v tento sváteční den přemýšlet. Snad se z té nárazovky nepomatu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.