26. 11.: Seminář Novinky v informatice

pátek 23. října 2015 ·

Fakulta informatiky a statistiky VŠE v Praze (FIS VŠE) by ráda podpořila a zatraktivnila výuku informatiky na středních školách. A zároveň také seznámila vyučující a jejich prostřednictvím i studenty s možnostmi využití těchto znalostí v praktickém životě, resp. v zaměstnání.


Jednodenní seminář bude rozdělen do tří studijních bloků. Zejména je určen pro vyučující dané oblasti, každý účastník získá pracovní listy pro práci se studenty ve výuce a osvědčení o absolvování semináře. Součástí semináře není žádná znalostní zkouška. Seminář je bezplatný, občerstvení bude zajištěno.

V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte do 6. 11. 2015 na e-mail: kurzy@vse.cz, nebo na telefon: 604 744 375, resp. 606 031 065. V e-mailu vždy uveďte jméno pedagoga, název školy, kontakt (e-mail + telefon) a časovou skupinu. Počet míst je kapacitně omezen. Informace o přesném místě konání semináře bude účastníkům zaslána přibližně týden před jeho průběhem.

Program semináře:

Seznámení s Fakultou informatiky a statistiky VŠE

Fenomén sociálních sítí:

 • Přinášejí nám pouze zábavu, nebo je můžeme využít i v ekonomice?
 • Jak z nich „vytěžit“ data a jak s nimi pracovat např. v marketingu?
 • Do jaké míry posunují vnímání soukromí, přátelství či popularity? 

Bezpečnost a ochrana dat:

 • Jaké útoky hrozí našim počítačům? 
 • Proč chránit svá data i celé počítačové sítě? 
 • Co může pro ochranu počítače a jeho dat udělat každý z nás? 

Etika v informatice:

 • Na které oblasti je vhodné se zaměřit (soukromí, dostupnost a přesnost informací, vlastnická práva)? 
 • Co vše zohledňují etické zásady a proč je dodržovat?
 • Jak se realizuje dodržování etických zásad ve velkých korporacích i menších podnicích? 

Účastníci obdrží:

 • studijní materiály
 • pracovní listy pro konkrétní práci se studenty ve vyučovacích hodinách
 • informační materiály o FIS VŠE
 • osvědčení o absolvování

Přednášející:

 • Prof. Ing. Petr Doucek, CSc. (proděkan FIS VŠE pro vědu a výzkum)
 • PhDr. Ing. Antonín Pavlíček, Ph.D. (katedra systémové analýzy FIS VŠE)
 • Mgr. Ing. Tomáš Sigmund, Ph.D. (katedra systémové analýzy FIS VŠE)
 • Ing. Jaromír Veber, Ph.D. (katedra systémové analýzy FIS VŠE)
 • Ing. Lucie Böhmová (katedra systémové analýzy FIS VŠE)
 • Ing. Ludmila Malinová (katedra systémové analýzy FIS VŠE)
 • Ing. Luboš Pavlíček (katedra informačních technologií FIS VŠE)

Termín a místo konání:

26. 11. 2015, 10–16.15 skupina A
26. 11. 2015, 12.30–18.00 skupina B

Vysoká škola ekonomická v Praze, nám. W. Churchilla 4, Praha 3

Přihlášení: do 6. 11. 2015

Seminář je bezplatný.

Kontakt: e-mail: kurzy@vse.cz
tel.: 604 744 375 (Kateřina Drbohlavová), 606 031 065 (Leona Vyvialová)

Dopis ředitelům škol s pozvánkou (PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.