Získejte titul Světová škola! Hlásit se můžete do 15. září

pátek 4. září 2015 ·

Zajímá se vaše škola o globální témata? Začleňujete to výuky žákovské a školní projekty? Zapojujete žáky do života komunity? Pak neváhejte a zkuste získat prestižní certifikát Světová škola.


Ocenění Světová škola získalo už 56 českých mateřských, základních a středních škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Koncept Světové školy podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Jednotlivé fáze jsou podrobněji zpracované v Průvodci projektem Světová škola, který je volně ke stažení na našich webových stránkách. Základem snahy o získání titulu jsou aktivní žáci podporovaní pedagogy.

Co zapojením do projektu získáte?

  • Možnost se zdarma zúčastnit akreditovaných kurzů o globálních tématech (lidská práva, ekonomická globalizace, chudoba…);
  • metodickou podporu při zařazování průřezových témat do výuky;
  • prestižní ocenění, kterému byla udělena Záštita MŠMT a MZV a díky němuž se vaše škola stane výjimečnou;
  • dáte najevo, že vaše škole vede žáky i učitele k porozumění světu, ve kterém žijí a podporuje je v jeho aktivním spoluvytváření.

Přihlásit se můžete do 15. září 2015. Více informací o podmínkách, jak získat mezinárodní ocenění Světová škola, naleznete na http://varianty.cz/svetovaskola.

Ochutnávka Světové školy 2015 v médiíchKe stažení

GAS_plakat_nabor_v3a_varianty_2015

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.