Přečtěte si: Co má společného Gejzír nápadů Chládek, Gross, Babiš a Mynář

úterý 11. srpna 2015 ·

Změnila se podstata české politiky? Exministr Marcel Chládek (ČSSD), pro něhož fotbalová asociace vytvořila nové manažerské místo, svědčí o opaku. A samozřejmě nejen on.


Z komentáře Martina Fendrycha v Aktuálně.cz vybíráme:

Pokud tedy Chládek dostal trafiku, tak ne od premiéra Sobotky. Což je dost podstatné. O tom jasně svědčí, že bývalý ministr, přezdívaný gejzír nápadů, nemá dnes v sociální demokracii žádnou funkci. (Pokud strana Chládka jen nebrání před střetem zájmů, který tu ale stejně je.)

Proč si ho Pelta vybral, o tom též celkem nikdo nepochybuje. Za exministra Chládka stát do fotbalu nasypal stamiliony. V roce 2015 dvě stě devadesát jedna milionů korun, ze všech sportů nejvíc. (Hokej dostal jen 114 milionů.) Pelta je jednak vděčný a za druhé asi počítá, že „oslíčku, otřes se“ bude pokračovat. Sází na Chládkovy kontakty v sociální demokracii a regionální politice. Odtamtud chce pro fotbal dolovat další peníze.

2 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
11. srpna 2015 v 10:18  

No ja, když si nejsme schopní vykopat miliony pro náš fotbal Lize mistrů musíme si je vykopat v lize ministrů.

Nicka Pytlik řekl(a)...
11. srpna 2015 v 11:05  

Bezostyšně.
Nikdo ovšem nespočítá, kolik obdobných bydýlek je ve státní správě a samosprávě ve školství a v samotných pedagogických sborech. Za srovnatelně méně šupů, ale zase v tom součtu...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.