MŠMT: Návrh ministryně Valachové ulehčí ředitelům školek

čtvrtek 27. srpna 2015 ·

Ředitelé a ředitelky mateřských škol budou mít od září 2016 méně přímé vyučovací činnosti. Návrh ministryně školství Kateřiny Valachové ve středu schválila vláda.


„Vyjednala jsem s ministerstvem financí, že dojde ke snížení úvazků a k navýšení finančních prostředků o 100 milionů korun směrem k ředitelkám a ředitelům mateřských škol. Mířila jsem cíleně na ty školy, které jsou na tom z hlediska zvládnutí všech úkolů nejhůř,“ říká ministryně Valachová.

Na úrovni základních škol se toto opatření týká pouze ředitelů málotřídních škol. I do budoucna jsou však naplánovaná další jednání s ministerstvem financí a sociálními partnery.

Stanovený rozsah hodin přímé pedagogické činnosti ředitelů mateřských škol a základních škol nevyhovuje současným potřebám ředitelů a škol, nezohledňuje totiž potřeby v řízení a organizaci škol. Dlouhodobě ho kritizují asociace i školské odbory.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.