E-kniha pro vás: Vývoj a změny kvalifikačních potřeb trhu práce v ČR v letech 2000 – 2025

pátek 17. července 2015 ·

Publikace vysvětluje metody určování kvalifikačních požadavků pracovních míst a přináší pohled na pozice České republiky z hlediska HDP a konkurenceschopnosti. Významnou pozornost věnuje analýze vývoje zaměstnanosti v České republice do roku 2014. Uváděné změny se týkají hlavně struktur zaměstnanosti – podle odvětví, profesních skupin, podle vzdělanosti a kvalifikační náročnosti.


V další části jsou podrobně popsány různé metodologie projekce vývoje trhu práce. Pro Českou republiku je v publikaci položen základ zpracování projekce změn struktury pracovních míst pro období 2014-2025 s uvedením odvětví a profesí, u kterých jsou v ČR očekávány největší či nejrychlejší změny.

Charakteristiky a perspektivy 60 profesních skupin v ČR a v EU a charakteristiky a perspektivy 26 odvětví ekonomiky v ČR a v EU jsou vzhledem k rozsahu informací publikovány elektronicky na http://www.infoabsolvent.cz/Temata/ClankyAbsolventi/34, v publikaci jsou na jednotlivá odvětví i profesní skupiny uvedeny přímé odkazy.

Lepič, Martin – Koucký, Jan – Ryška, Radim – Zelenka, Martin. Praha: NÚV 2015. 74 stran.

publikace ke stažení (2,8MB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.