Přečtěte si: Valachová získala pro školství 1,5 miliardy navíc, na silné ročníky

úterý 23. června 2015 ·

Ministryni školství Kateřině Valachové (za ČSSD) se podařilo pro resort získat oproti původnímu návrhu rozpočtu na příští rok 1,5 miliardy korun navíc. Částka má pokrýt výdaje na vzdělávání "třiceti tisíc dětí, na které se pozapomnělo". Valachová to řekla České televizi po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Žádá nicméně čtyři miliardy, se šéfem státní pokladny tak bude jednat dál, stejně tak jako některé další resorty.


Z článku obr v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

O přípravě rozpočtu bude vláda jednat ve středu. Valachová nicméně řekla, že slíbené 1,5 miliardy jí nestačí a bude žádat ještě další peníze. "Mé nároky vůči ministerstvu financí trvají, pořád se pohybují zhruba pět miliard nad střednědobým výhledem. Vůči návrhu, který ministerstvo financí učinilo a se kterým nejsem spokojená, jsou to čtyři miliardy navíc," avizovala ministryně. 410 milionů korun z toho by chtěla využít na začleňování dětí do běžných škol, kolem 3,5 miliardy by mělo putovat do sportu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.