Kateřina Valachová: Ve funkci ministryně školství chci navázat na úspěšné plnění priorit v oblasti vzdělávání

sobota 6. června 2015 ·

Velmi si vážím důvěry, kterou mi předseda vlády Bohuslav Sobotka svěřil. Pokud se prezident republiky Miloš Zeman rozhodne pro mé jmenování do funkce ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, bude pro mě vedení tohoto resortu nejen velkou profesní a odbornou výzvou, ale především možností podílet se na zlepšování oblasti vzdělávání a plnění cílů vlády. Věřím, že v nové funkci využiji zkušenosti ze svého působení v rámci Legislativní rady vlády, kabinetu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, ale také zkušeností z legislativního odboru Senátu Parlamentu ČR či Kanceláře veřejného ochránce práv.


Ráda bych poděkovala předchozímu vedení ministerstva za jeho práci, kterou během předchozích 16 měsíců fungování vlády v oblasti školství učinilo.

Věřím, že na tyto úspěšné kroky navážu a budu pokračovat v plnění hlavních úkolů, obsažených v programovém prohlášení vlády. Budu pokračovat v navyšování platů pedagogických a nepedagogických pracovníků, podpoře jejich dalšího vzdělávání. Nastavím kariérní řád pro učitele s jasnou motivační složkou na ohodnocení.

Chci se také soustředit na vytvoření dostatečných kapacit mateřských a základních škol a co nejdříve úspěšně obhájit příslušnou novelu školského zákona na vládě. Stojí přede mnou reforma financování regionálního školství – zde pokládám za klíčové nalézt shodu mezi státem, kraji, obcemi a odborovými svazy. Budu pokračovat ve změnách v oblasti technického a odborného vzdělávání. Stejně tak jsem připravena na diskusi se všemi politickými stranami v Parlamentu při prosazování novely vysokoškolského zákona.

Tyto naléhavé potřeby pro zajištění kvalitního vzdělávání všem dětem ale samozřejmě předpokládají navýšení rozpočtu pro resort školství proti střednědobému rozpočtovému výhledu. První a nejzásadnější krok bude prosadit tyto požadavky při přípravě státního rozpočtu na rok 2016.

V nejbližších dnech se chci potkat s klíčovými aktéry v oblasti vzdělávání, nejen z ministerstva školství, ale i s odborníky z řad učitelského sboru a akademických pracovníků, odborových a zaměstnavatelských svazů, Asociace krajů, poslanců a senátorů z příslušných výborů.

S prací budu moci začít samozřejmě až v okamžiku, kdy návrh předsedy vlády podpoří prezident republiky.

Kateřina Valachová, náměstkyně ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

2 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
7. června 2015 v 19:09  


DT ZSV: Kdo vede vzdělávání v ČR?

A. Bývalý politruk
B. Bývalý vězeňský psycholog
C. Bývalý odborník na byrokracii
D. Bývalý učitel
E. Loajální partajník

Tip. Vyberte co neobecnější definici

Jiri Janecek řekl(a)...
8. června 2015 v 10:49  

Byrokraticky styl: 1- (autorka nepouziva slovo "vytyceny" kdyz mluvi o cilech a prioritach). Pridat tam par "ingotu" a "prostavenych milionu", mohl by to cist i Platenik v roce 82.

Veta: "Nastavím kariérní řád pro učitele s jasnou motivační složkou na ohodnocení." by si asi zaslouzila hlubsi rozbor... Jak gramaticky, tak vyznamovy...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.