Přečtěte si: Nadšené tempo a ignorace kritiků. Chládek byl tělocvikář hýřící nápady

sobota 30. května 2015 ·

Pro Marcela Chládka to byl nabitý rok. Od chvíle, kdy se mu loni v lednu splnil sen a dlouholetý stínový ministr školství se dostal do čela resortu, chrlil jeden nápad za druhým. Zákaz sladkostí, povinná maturita z matematiky či registr učitelů. Mezi odborníky si brzy vypěstoval řadu kritiků, neboť s nimi odmítal diskutovat.


Z článku Zdeňky Trachtové v iDNES.cz vybíráme:

Mezi odborníky na vzdělávání budila rozpaky Chládkova prohlášení, že je v Česku příliš mnoho studentů vysokých škol. Opakovaně hovořil o tom, že by proto po základní škole mělo více dětí namísto na střední školy směřovat na učiliště.

Nařčením, že ignoruje kritické hlasy, Chládek vždy oponoval tím, že pořádá pravidelné „kulaté stoly“, na nichž s odborníky o svých návrzích diskutuje. Háček však byl v tom, že se účastnili pouze „spříznění“ experti, kteří mu jeho plány odkývali. Kritici na schůze zváni nebyli, mnohdy o jejich konání ani nevěděli. Zpětně pak ministr obvykle po pravdě informoval, že na kulatém stolu bylo v určité otázce „dosaženo konsenzu“.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.