Přečtěte si: Horko kolem Chládka - Ministr školství možná zahájil únikovou strategii

čtvrtek 21. května 2015 ·

Byla to včera pozoruhodná podívaná. Ministr školství Marcel Chládek vystoupil v televizních Událostech a v přímém přenosu rázně – a dokonce dvakrát pohrozil, že rezignuje, když se mu u ministra financí nepodaří vyjednat miliardy navíc pro svůj resort.


Z článku Silvie Lauder v RESPEKT.cz vybíráme:

Marcel Chládek sice ještě nedosáhl všech „kvalit“ proslule špatného ministra školství za Věci veřejné Josefa Dobeše, ale jinak se mu v mnoha směrech podobá. Neustálým chrlením nekoncepčních nápadů, podivnou minulostí, přezíravým chováním k mezinárodním institucím i neziskovému sektoru. Ministrovi se nedostává respektu tam, kde jej potřebuje zcela zásadně – u učitelů, u rektorů vysokých škol, u vzdělávacích expertů.

Svým chováním i odbornými názory jde navíc zcela proti duchu moderní levice, k nímž se jeho ČSSD, tedy alespoň formálně, hlásí. Sociálnědemokratický politik, který chce segregovat děti ze sociálně znevýhodněných rodin a připadá mu, že máme příliš mnoho vzdělaných lidí, je nový politický oxymoron.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
22. května 2015 v 8:24  

Co je na tom špatného, když se ministr školství snaží získat potřebné peníze pro školy?
Žádné segregování ve školství ministr Chládek neprosazuje, jde mu pouze o kvalitní speciální vzdělávání pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
Segregované vzdělávání prosazují spíše ti, kdo zakládají roznanité soukromé školy, kde se platí školné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.