3. 6.: Závěrečná konference projektu „Pojďte do školky!“

úterý 19. května 2015 ·

Zveme vás na závěrečnou konferenci dvouletého projektu „Pojďte do školky!“ zaměřeného na systémovou podporu předškolního vzdělávání dětí ze sociálně nepodnětného prostředí.


Konference se koná 3. 6. 2015 v Masarykově koleji, Thákurova 1, Praha 6.

Součástí prezentací budou zkušenosti z předškolních klubů, které se zaměřují jak na děti z nepodnětného prostředí, tak na podporu a práci s rodinou. Dozvíte se, jak vypadá projektové vyučování v předškolních klubech i jaké jsou zkušenosti s adaptačními pobyty dětí v běžných mateřských školách. Zveřejníme také návrhy na strategická opatření pro lokální koncepce vzdělávání v 16 městech.

Velká část aktivit projektu se soustředila na vzdělávání pedagogů. Představíme Vám metody zaměřené na podporu sociálních dovedností a jazykových kompetencí u dětí ohrožených budoucím školním neúspěchem.

Odpolední část konference bude věnována workshopům, kde se blíže seznámíte s tím:

  • jak spolupracovat s rodiči (nejen) dětí ohrožených sociálním vyloučením,
  • k čemu je vhodná metoda konceptuálního učení Grunnlaget a metoda KIKUS, která pracuje s rozvojem jazykových dovedností u dětí,
  • jak na lokální koncepce předškolního vzdělávání.

Přihlásit na konferenci se můžete nejpozději do 27. 5. 2015 u Jany Kvapilové.

Kontakt: Jana Kvapilová, e-mail: jana.kvapilova@clovekvtisni.cz, mobil: 776 713 098
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.