Soutěž Čtěte se slonem Bobem 2015 na téma “Řemesla dnes a před sto lety”

středa 8. dubna 2015 ·

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlásila dne 16. února 2015 výtvarnou a literární soutěž ČTĚTE SE SLONEM BOBEM 2015 na téma „Řemesla dnes a před sto lety“. Cílem soutěže je podpora čtenářské gramotnosti a podpora technického vzdělávání. Soutěže se mohou zúčastnit školy, školní knihovny, dětská oddělení knihoven, praktické a speciální školy a sociální zařízení.

Soutěž probíhá ve dvou oblastech; výtvarné a literární. Výtvarná část „Staň se ilustrátorem!“ je určena dětem z MŠ a 1. stupně ZŠ. Úkolem je namalovat libovolnou výtvarnou technikou obrázek s tématem řemesel, a to na základě přečtené knížky s touto tematikou. Úkolem literární části „Staň se spisovatelem!“ je napsat povídku, básničku, úvahu či komiks na jedno z témat:
  • „Jaké řemeslo byste si vybrali před sto lety?“
  • „Jaké řemeslo byste si vybrali dnes?“
Povídku je možné doplnit vlastní ilustrací. Literární část soutěže je určena pro děti do 15 let (6. – 9. třída ZŠ a 1. - 4. třída víceletých gymnázií, mohou se však zapojit i děti mladší).

Soutěž potrvá do 17. 4. 2015. Výherce bude vybírat odborná komise sestavená pro každou oblast soutěže zvlášť. Výherci všech kategorií budou vyhlášeni a odměněni věcnými cenami dne 28. 5. 2015 na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v prostorách Pedagogické knihovny J. A. Komenského v Mikulandské 5, 116 74 Praha 1.

Na základě hlasování na našich webových stránkách www.npmk.cz bude ve výtvarné části udělena také Cena čtenářské veřejnosti.

Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku a na slon.npmk.cz.

Plakát ke stažení: Bob2015_plakat_A4.pdf

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.