Hyde Park ČT24 20. 4.: Marcel Chládek, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

úterý 21. dubna 2015 ·

"Dnešní systém je nastaven nesmyslně," hodnotí české školství jeho šéf ministr Marcel Chládek s odkazem na praxi, kdy se na maturitní obory dostávají i ti, kteří základní školu končí se čtyřkami. Vláda mu už posvětila dlouhodobé záměry na roky 2015 až 2020 a měnit toho chce opravdu hodně – povinný rok ve školce, větší podpora druhých stupňů, důraz na obory s perspektivou na trhu práce, jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory nebo povinná maturita z matematiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.