Přečtěte si: Děti fotky jídel zmanipulovaly, brání se šéfka kritizované jídelny v Brně

středa 4. března 2015 ·

Brněnská jídelna v Kounicově ulici se stala terčem kritiky poté, co dva žáci základní školy začali umisťovat fotky nevábně vypadajících jídel na Facebook. Případ chce nyní šetřit Česká školní inspekce. Šéfka jídelny se ale brání. „Upravené fotky dětí dokazují, že se z jakéhokoliv jídla dá udělat úplně něco jiného a nechutného,“ tvrdí.


Z rozhovoru Jakuba Zelenky s Vlastou Machálkovou v Lidovky.cz vybíráme:

Lidovky.cz: Na Facebooku několik žáků uveřejnilo fotky jídel z jídelny Kounicova a nevybíravě komentovali jejich vzhled. Proč se jejich fotky a oficiální fotky na webu tak dramaticky liší?

Upravené fotky dětí dokazují, že se z jakéhokoliv jídla dá udělat úplně něco jiného a nechutného. Fotky na našich webových stránkách nejsou foceny profesionálním fotografem, ale amatérsky. Tudíž opravdu vypadají tak, jak jsou ve skutečnosti dětem podávány. Žádná porce není nachystána nebo uvařena zvlášť, jen aby vypadala dobře.

Lidovky.cz: Myslíte tedy, že ty fotky mohly být dětmi zmanipulované?

Fotky nejsou úplné, chybí přílohy, maso, pečivo, jídlo je provrtané, a proto nejen mohly, ale tyto fotky byly určitě zmanipulované.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.