Celosvětový den vypravěčství se bude slavit i v Praze!

úterý 17. března 2015 ·

V magický den jarní rovnodennosti, tedy 20. března 2015, proběhne v pražském Langhansu – Centru Člověka v tísni třetí ročník celodenního festivalu STORYSLAM – Světový den vyprávění. Oslava příběhů a vypravěčského umu, kterým se Česko zapojí do mezinárodní sítě oslav World Storytelling Day, nabídne během jednoho dne hned několik workshopů, přivítá české i zahraniční hosty a představí zajímavé tematické projekty. Kdokoliv odvážný navíc bude mít možnost vyzkoušet si před obecenstvem povyprávět vlastní příběh. Festival pořádá občanské sdružení Storytelling a vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni, o.p.s.


„Cílem festivalu je podat zprávu o tom, že storytelling je tvořivý způsob přemýšlení o příběhu, díky kterému můžeme snáze chápat a vykládat svět kolem nás. Účastníci festivalu si budou moct sami vyzkoušet své vypravěčské dovednosti nebo si zahrát příběhové hry. Dozví se také informace o základech metody storytellingu nebo o tom, jak funguje tato forma v zahraničí," říká ředitelka festivalu a zkušená lektorka vyprávění Barbora Schneiderová.

Tématem letošního ročníku jsou „Přání" a právě v příbězích o nich si může své vypravěčské schopnosti v rámci večerního nesoutěžního klání příběhů Storyslam vyzkoušet kdokoliv, kdo v sobě najde dost odvahy. Kdo se bude chtít pro začátek zúčastnit jen jako divák nebo zatouží vylepšit svůj vypravěčský um do budoucna, může navštívit některé z inspirativních vyprávění nebo se zúčastnit workshopů a diskusí s vypravěči od nás i ze zahraničí. „Těšit se můžete na jedny z nejzkušenějších českých lektorů Martina Haka nebo Barboru Schneiderovou, o komunitním vypravěčství bude povídat Monika Hillebrandová. V odpoledním diskusním fóru pak vystoupí mimo jiné i chorvatská vypravěčka Tajana Gašparović či Michala Piskačová, autorka knihy Vypravěčství," láká produkční festivalu Jana Burešová.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.