Přečtěte si: Zlatuška: Já a rozpor s programem ANO? Vždyť jsem ho napsal

středa 11. února 2015 ·

Šéfa sněmovního výboru pro školství Jiřího Zlatušku odvolali jeho vlastní kolegové z hnutí ANO. Kritiku odmítá.


Z interview Lucie Kudláčkové s Jiřím Zlatuškou v Aktuálně.cz vybíráme:

Dnes jste se ostře vyjádřil na adresu školského zákona. Myslíte, že vaše odvolání souvisí s touto normou?

Není tam žádný důvod to spojovat. Už proto, že jsem svoje stanoviska prezentoval na klubu a drtivou většinou je podpořili. Nejdu proti jakýmkoli koaličním postupům. Například zrušení registru učitelů a povolení individuálního vzdělávání na druhém stupni jsme schválili na výboru, kde jsou koaliční poslanci ve většině. Takže představa, že je to nějaká moje jánošíkovská akce, je mylný.

Jako argument zaznělo, že je dlouhodobý rozpor mezi programem, který prosazujete vy a který chce hnutí ANO…
Stanoviska, která hájím, jsou z volebního programu ANO. Jsem autorem tří kapitol – školství, věda a sport. Takže vím, o čem mluvím. Já jsem jednal za hnutí ANO s koaličními partnery o tom, co má být v programovém prohlášení. Dovedu si představit leckoho, jehož program může být jiný než hnutí ANO, ale u sebe dost těžko.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.