Přečtěte si: Miliardová tiskárna vysokoškolských diplomů

pátek 20. února 2015 ·

Zasloužilá předsedkyně Akreditační komise a televizní politoložka Vladimíra Dvořáková se konečně rozhoupala k zásahu do zvráceného a velmi výnosného vysokoškolského pseudovzdělání. Komise se pro chabou úroveň rozhodla zavřít jeden z oborů Univerzity Jana Amose Komenského (UJAK). A uvažuje o uzavření celé školy. Ta si najala prominentního advokáta Františka Korbela z advokátní kanceláře Havel, Holásek a Partners, bývalého náměstka ministra spravedlnosti a právníka aktivistického Ekologického právního servisu. Korbel se v zákrutách státní správy dobře vyzná, takže budeme sledovat zajímavý souboj o kvalitu a vážnost vysokoškolského vzdělání.


Z článku Lenky Zlámalové v ECHO24.cz vybíráme:

UJAK je spolu s proslulými plzeňskými právy ukázkou, jak u nás zdegenerovalo vzdělání. A zdaleka nejen na vysokých školách. Nemalá část společnosti netouží znát, vědět a myslet, touží jen po papíru, že nějakou školu absolvovala. Nechce investovat čas ani energii, aby se skutečně vzdělanými stala. Neplatí to zdaleka jen na univerzitách. Když jsem před dvěma týdny psala do Týdeníku Echo o upadajících nárocích na základních a středních školách, několik čtenářů z řad učitelů a ředitelů mi psalo: vy jste nepochopila, co lidé chtějí? Jim nejde o to, aby jejich děti něco uměly, ale aby ty školy co nejsnáze prolezly a měly o tom papír. Tuto díru na trhu provozovatel a rektor UJAK pan Chaloupka dobře pochopil a skvěle kapitalizoval.

1 komentářů:

Vaclav Nadvornik řekl(a)...
20. února 2015 v 11:19  

Jiný pohled: http://www.chcemestudovat.cz
http://blanka.blog.idnes.cz/c/449614/ujak-aneb-pojdte-si-taky-kopnout.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.