MŠMT: Rozvojové programy skupiny pro vzdělávání

středa 18. února 2015 ·

Skupina pro vzdělávání Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje na základě § 171 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) rozvojové programy, které jsou zaměřeny na cílenou podporu jednotlivých specifických oblastí, které slouží k rozvoji vzdělávání (jedná se např. o podporu technického vzdělávání, financování asistentů pedagoga, podporu přístupu ke vzdělávání u dětí, žáků a studentů se zdravotním či sociálním znevýhodněním). Prostřednictvím rozvojových programů jsou dále řešeny takové ekonomické aspekty vzdělávání a školských služeb, jejichž promítnutí do republikových normativů není možné.


Programy jsou po věcné stránce zabezpečeny skupinou pro vzdělávání a skupinou pro podporu sportu a mládeže. Samotný přehled rozvojových programů obsahuje stručnou charakteristiku každého programu a celkový objem finančních prostředků určených k rozdělení.

Na rozvojové programy je z rozpočtu regionálního školství celkem vyčleněno 2.897 mil. Kč.

Příloha: Charakteristika rozvojových programů v roce 2015 (PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.