ČŠI bude monitorovat pilotáž zavádění jednotných přijímacích zkoušek na střední školy

pátek 13. února 2015 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek rozhodl o přípravě zavádění povinných jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol. V druhé polovině školního roku 2014/2015 bude provedeno pilotní ověřování tohoto opatření a nového systému výběru uchazečů o střední vzdělávání zakončené maturitní zkouškou, a to na vzorku škol, které se do pokusného ověřování dobrovolně přihlásily.

S cílem poskytnout relevantní zpětnou vazbu všem účastníkům tohoto procesu z pohledu externího hodnoticího a kontrolního orgánu bude Česká školní inspekce pokusné ověřování zavádění jednotných přijímacích zkoušek na střední školy monitorovat.

V této souvislosti považuje Česká školní inspekce za důležité upozornit všechny dotčené školy, že byl stanoven upravený formulář přihlášky ke vzdělávání – studiu ve střední škole (forma vzdělávání – denní), na který uchazeč může uvést až dvě střední školy. Stává se ovšem, že někteří zástupci základních škol s uchazeči vyplňují neaktuální formuláře přihlášky, které jsou však pro účely organizace pilotního ověřování nevhodné a které neodpovídají formuláři vydanému Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Níže naleznete formulář přihlášky v editovatelném formátu PDF a také ve formátu XLS, přílohou je rovněž dokument se vzorem vyplněné přihlášky pro dvě různé školy a pro jednu školu se dvěma různými obory. Formulář přihlášky i příslušné informace lze nalézt také na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání.

Ke stažení:

1 komentářů:

krtek řekl(a)...
14. února 2015 v 18:01  

Mně se to tam vešlo. I s plně rozepsaným názvem. Teda pokud ten název není Gymnázium, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Malé město v nejmenovaném kraji, PSČ a Město ;-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.