Masivní vzdělávací kurzy European Schoolnet Academy

úterý 20. ledna 2015 ·

Seznamte se s inovativními trendy ve výuce!


Moderní technologie přinášejí nové možnosti, jak, kdy a kde se lze vzdělávat. Alternativu k tradičnímu vzdělávání tváří v tvář uvnitř školní budovy nebo školicího střediska představují online kurzy. Masivní online kurzy umožňující vzdělávat tisíce účastníků najednou byly zvykem především na amerických univerzitách nebo v zemích, které se musí vyrovnat s velkými vzdálenosti (např. Austrálie), jejich obliba vzrůstá i na evropském kontinentu. Na tuto skutečnost zareagovalo sdružení European Schoolnet (www.eun.org, síť evropských národních agentur či ministerstev školství, v níž ČR zastupuje Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz) iniciativou s názvem European Schoolnet Academy (www.europeanschoolnetacademy.eu). Jejím cílem je umožnit učitelům základních a středních škol vzdělávat se prostřednictvím masivních online kurzů.


Kurzy jsou zaměřeny na inovativní výuku a aktuální trendy evropského vzdělávání. Na jaře 2015 jsou v nabídce kurzy zaměřené na využití výukových digitálních her, zapojování programování do výuky nebo rozvíjení klíčových kompetencí pro 21. století. Struktura kurzů je vždy podobná, sestávají se z 6 - 8 výukových modulů, které se postupně objevují v týdenních intervalech. Modul si každý absolvuje svým tempem a v čase, který si sám zvolí. Každý modul je ukončen krátkým kvízem, za jehož absolvování dostane učitel elektronický odznak, za všechny úspěšně absolvované moduly potom certifikát. Učitelé se nemusí obávat vzdělávání v cizím jazyce, videozáznamy je možné přehrát si opakovaně a všemu porozumět. Některá videa navíc obsahují titulky.

Masivní vzdělávací kurzy jsou příležitostí, jak z pohodlí domova absolvovat zajímavé evropské vzdělávací kurzy seznamující s nejnovějšími vzdělávacími trendy. Účastníci v nich získají praktická doporučení, jak lze prostřednictvím konkrétních změn inovovat výuku. Účast ve všech kurzech je zdarma a jejich přehled naleznete na www.europeanschoolnetacademy.eu/web/general-navigation/courses.

Podrobnější informace je také možné získat od Domu zahraniční spolupráce, který zastupuje Českou republiku v síti European Schoolnet (www.dzs.cz/eun, euncr@dzs.cz).

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.