KDU-ČSL: Inkluze ve školství obohatí obě strany

čtvrtek 15. ledna 2015 ·

KDU-ČSL nesouhlasí s tím, že by se handicapované děti měly vzdělávat odděleně od zdravých dětí. Naopak, v rámci FAMILY FRIENDLY politiky prosazuje mimo jiné rovný přístup ke vzdělání, včetně integrace dětí se zdravotním postižením do normálního života.


"Každý člověk má stejnou cenu. Diskriminaci na základě zdravotního stavu také zakazuje Listina základních práv a svobod. Společné vzdělávání pomůže vývoji handicapovaných a obohatí i život zdravých dětí," říká předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

K tématu se vyjádřil také předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola: „Sociální inkluzi podporujeme, inkluzivní vzdělávání je žádoucí i u žáků s tělesnými a mentálními handicapy. Je třeba individuálně zvážit stav, stupeň postižení. Inkluzivní vzdělávání je podporováno i v zahraničí, včetně zemí, které jsou nám historicky a kulturně nejblíže.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.