bEDUin: Inkluze ano, či ne. Začala celospolečenská diskuse

pondělí 19. ledna 2015 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.

Co přinesl týden 12. 1. – 18.1. 2015

Témata týdne: Josef Kvasničák, učitel z Gymnázia Jana Keplera, píše o tom, jak by vypadala škola, kdyby se děti více věnovaly místo reprodukci znalostí nápadům na rozvoj města či literárním příběhům (HN). Školský výbor sněmovny odmítl návrh ministerstva na eliminaci domácího vzdělávání, odmítl i registr učitelů (Týden). Větší pravomoci pro školské rady navrhuje do novely školského zákona TOP 09 (Deník Referendum). Petr Fiala (ODS) se postavil proti tomu, že MŠMT odmítlo podpořit projekt CTYOnline, argument, že by šlo o podporu nerovnosti ve vzdělávání, považuje za „socialistický“ (Parlamentní listy). Podle průzkumu ČT v Ostravě podstatně ubylo záškoláctví, nicméně situace se liší dle jednotlivých škol (ČT). Na městské zakázky v Kadani dosáhnou jen ti, kteří zaměstnají absolventy (iDNES.cz).

Výrok týdne:
„Prezident vědomě odmítá představu, že součástí výchovy je i výchova k pomoci silnějších slabším, schopnějších potřebným. (…) Cítí se prostě být prezidentem deseti milionů sobců, kteří kromě „urvi pro sebe, co můžeš“, k jiným hodnotám být vedeni nemají – oni sami, ani jejich děti.“ Předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PSP ČR Jiří Zlatuška v reakci na výrok Miloše Zemana o inkluzivním vzdělávání.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)
  • Kulatý stůl SKAV ke speciálním vzdělávacím potřebám a jejich rozpoznávání. 22. 1. od 10:00, ZŠ Vodičkova, Praha.
  • Rodiče za inkluzi. Vzniká nová aliance, představena bude na tiskové konferenci 27. 1. od 12:00 v Era světě, Jungmannovo nám. 767, Praha.


Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.