Včelka: aplikace na výuku čtení pro děti

pondělí 8. prosince 2014 ·

Z mezinárodních průzkumů vyplývá, že více než čtvrtina celosvětově gramotné populace trpí dyslexií nebo jinými problémy se čtením.


Jak pravděpodobně víte, špatná úroveň čtení je čím dál palčivějším problémem, zvláště u dětí, viz například akce Čteme pro kuře, která se konala ve čtvrtek. Rozhodli jsme se proto věnovat náš tým, zkušenosti a již vyvinuté technologie na pomoc těm nejmenším - tedy dětem, které se teprve začínají učit číst.

Spojili jsme se s předními speciálními pedagogy a vyvinuli aplikaci, která odbornou a zároveň zábavnou formou umožňuje dětem systematicky procvičovat čtení na denní bázi - www.vcelka.cz.

Po úvodní diagnostice aplikace automaticky navrhne sadu vhodných cvičení ušitých přímo na míru danému dítěti, které i dále v průběhu přizpůsobuje aktuálním schopnostem dítěte. Více info naleznete například v tomto videu na Youtube.

Celý projekt funguje jako tzv. společensky prospěšné podnikání (tzn. že zisk není rozdělován mezi majitele ale je reinvestován zpět na další zvýšení pozitivního společenského dopadu). Aplikace je již téměř celá dokončena a je právě testována v pedagogicko-psychologických poradnách po celé ČR.

S Včelkou se nám podařilo zabodovat i na mezinárodní úrovni v soutěži TechCrunch Distupt Battlefield (pod jménem Levebee).

Na další rozvoj ale sháníme finance. Spustili jsme proto crowdfundingovou kampaň na portálu Odstartováno.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.