Přečtěte si: Tajná školská doktrína. Neznámý úředník a odborník

neděle 7. prosince 2014 ·

Kdo si myslí, že debaty o budoucnosti českého školství mezi odborníky a úředníky ministerstva školství by měly být tajné? Samozřejmě ministr školství Marcel Chládek, nezkoumejme, jaký podíl na takové utajovací mánii má fakt, že pan ministr je absolventem Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda.

Z článku Martina Zvěřiny na Lidovky.cz vybíráme:

Žádejme po panu ministrovi jedinou „maličkost“. Když už on sám nechce, aby se vědělo, o čem se debatovalo, mohl by nám alespoň říci, kdo z odborníků a úředníků na kulatých stolech byl účasten. Jako daňoví poplatníci a rodiče máme právo alespoň vědět, kdo si na nás potají cosi vymýšlí. Jistě by kromě výčtu osob na formování vzdělávací budoucnosti účastných neškodila alespoň letmá zpráva, kolik ta legrace stála.

Dočkat se toho, že budeme seznámeni s výsledkem debaty neznámých úředníků s neznámými odborníky jako se svatým grálem školství, by bylo nepřípustné. Všechno spíš nasvědčuje tomu, že akce je jalová a nemá jiný cíl než utrácet zbůhdarma peníze.

1 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
7. prosince 2014 v 17:22  

Proč nepřeberete i
http://zpravy.idnes.cz/maturita-z-matematiky-06k-/domaci.aspx?c=A141205_082626_domaci_zt

Nááádherná ukázka diletantské novinářské práce + opět "vox populi" v diskusi, které kupodivu vyznívá poměrně jednoznačně PRO maturitu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.