Přečtěte si: Děti jen znechutíte, kroutí hlavou odborníci nad maturitou z matematiky

neděle 7. prosince 2014 ·

Letošní deváťáci, kteří zamíří na střední školy, budou v roce 2019 povinně maturovat z matematiky. Ministr školství Marcel Chládek to považuje za hotovou věc. Odborníci však z nápadu nadšení nejsou. Někteří namítají, že vynucená zkouška z matematiky její znalosti nezlepší, naopak matematiku dětem dál znechutí.

Z článku Zdeňky Trachtové v iDNES.cz vybíráme:

Zavedení povinné maturity z matematiky bylo tématem zmíněného kulatého stolu, který ve středu pořádalo Ministerstvo školství a kde debatovali vybraní odborníci. Například organizace Eduin však přizvána nebyla. „Jsme na blacklistu ministra školství z toho důvodu, že si dovolujeme vyjadřovat se kriticky k jeho návrhům,“ tvrdí Kartous.

Z výraznějších kritiků byl přizván pouze profesor Milan Hejný. Přesto ministerstvo závěr kulatého stolu prezentuje jak konsenzus. „Všichni účastníci národního kulatého stolu se záměrem zavést povinnou maturitu z matematiky souhlasili,“ odpověděla na dotaz iDNES.cz mluvčí Ministerstva školství Klára Bílá.

Není to ovšem pravda. Profesor Hejný na jednání šel se záměrem, že se proti povinné maturitě z matematiky postaví. „Na začátku kulatého stolu bylo oznámeno, že je o maturitě je rozhodnuto, a že se o tom nebude diskutovat. Pan profesor pak už jen vyjádřil, že je škoda, že nebyl přizván k rozhodování,“ shrnul jeho asistent.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. prosince 2014 v 19:46  

Vraťte dětem lásku k mateřskému jazyku a zrušte povinnou maturitu z češtiny!!!

krtek řekl(a)...
7. prosince 2014 v 19:56  

Aha. Odborníkem je ten, kdo nesouhlasí. Tak v tom případě zůstanu - ač učitel matematiky - laikem.

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. prosince 2014 v 21:55  

kde debatovali vybraní odborníci. Například organizace Eduin však přizvána nebyla.

Hele. Mně (komu, čemu) taky nezavolali.
Jestli proto, že nemám mobil, či co...

Unknown řekl(a)...
8. prosince 2014 v 9:50  

mnohé děti znechucuje sama škola,což takhle zrušit školní docházku?

Nicka Pytlik řekl(a)...
8. prosince 2014 v 10:55  

S tím jsem přišel hned po Cimrmanovi.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.