British Council a Člověk v tísni pořádají diskusní setkání o aktivním občanství „Od inspirace ke spolupráci"

pondělí 10. listopadu 2014 ·

British Council a Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni společně organizují v úterý 18. listopadu 2014 celodenní diskusní setkání Od inspirace ke spolupráci – aktivní občanství a spolupráce mezi samosprávou, školou a místní komunitou. Akce se bude konat v Centru současného umění DOX.


Součástí programu budou panelové diskuse, přednášky českých i zahraničních odborníků, workshopy a také výstava Mody demokracie, která bude v DOX paralelně probíhat. Diskusní setkání se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „Setkání je také závěrečnou akci projektu Active Citizens, kterému se během své tříleté existence podařilo vnést aktivní občanství do více než 30 středních škol. Studenti těchto škol za tuto dobu realizovali přes 40 komunitně prospěšných aktivit," říká Marta Brichová z British Council.

V rámci dopoledního programu vystoupí vrchní ředitel sekce koordinace politik a mezinárodních vztahů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek, šéf britské nadace Citizenship Foundation Andy Thornton a představitelé škol a obcí, kde studentské projekty programu Active Citizens probíhaly. Studenti představí své komunitní projekty formou tržiště, které bude přístupné všem návštěvníkům akce. Někteří z nich se navíc zapojí i do moderování celé akce.

Během setkání bude také představena unikátní metodika programu Active Citizens, která bude v nejbližších týdnech rozeslána na střední školy v ČR. „Cílem metodiky je posílit v mladých lidech motivaci a schopnosti nezbytné pro partnerskou spolupráci uvnitř komunit. Publikaci jsme proto pojali jako komplexní materiál, ve kterém učitelé najdou jak praktické zkušenosti a aktivity do hodin, tak teoretická východiska a metodické zázemí pro práci se studenty. Velkou předností metodiky je její interaktivní prostředí, které umožňuje práci s videi, rychlé vyhledávání či tvorbu poznámek," říká Veronika Endrštová, koordinátorka programu Active Citizens z organizace Člověk v tísni. V odpolední části setkání proběhne několik paralelních workshopů – Jane Quinn z americké organizace Children`s Aid Society a Chris Jones z britské společnosti International Centre of Excellence for Community Schools představí koncept komunitních škol, zástupci organizace EDUin budou spolu s účastníky diskutovat o tom, jak podporovat mladé lidi v jejich občanské aktivitě, další workshopy se zaměří na spolupráci aktérů občanského vzdělávání nebo komunitně vedený místní rozvoj.

Podrobný program setkání.

Na setkání se můžete registrovat do 12. listopadu zde: http://konference.activecitizens.cz/

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.