29. 11.: Wikikonference 2014

neděle 9. listopadu 2014 ·

6. česká Wikikonference se uskuteční v sobotu 29. listopadu 2014 v prostorách Hvězdárny a planetáriaBrně. Pořadatelem je Wikimedia ČR, spolupořadatelem letošního ročníku je Spolek absolventů a přátel Masarykovy univerzity.


Program konference je rozdělen do pěti tematických bloků. Po sérii odbornějších přednášek v minulých ročnících se letošní Wikikonference vrátí k obecnějším tématům tvorby svobodného obsahu, popularizace vědy, spolupráce mezi Wikipedií a vzdělávacími institucemi apod. Bude tak vhodná i pro zájemce z řad širší veřejnosti (čtenářů Wikipedie). Přesto ale nebudou na programu chybět ani ryze aktuální témata. V závěru dne se také budou prezentovat a oceňovat vítězné fotografie památek z již třetího českého ročníku soutěže Wiki miluje památky.

Novinkou letošního ročníku Wikikonference bude menší sál s periodicky opakovaným programem, který poskytne všem zájemcům z řad veřejnosti (včetně náhodných návštěvníků) úvod do fungování, využívání či editování Wikipedie a jejích přidružených projektů, s možností osobní diskuze se zástupci aktivních redaktorů české Wikipedie. Souběžně bude probíhat také program určený odborné veřejnosti s cílem posílení spolupráce Wikipedie se vzdělávacími a kulturními institucemi.

Informace a registrace

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.